13.4.2019 - PALCMANSKÁ MAŠA

späť

7.kolo SP v zimnom plávaní na Palcmanskej Maši

V sobotu 13.4.2019 sa úspešne zavŕšila sezóna 2018-2019 Slovenského pohára v zimnom plávaní.

Posledné 7.kolo prebehlo na Palcmanskej maši v obci Dedinky v Slovenskom raji. Počasie sa umúdrilo a vytvorilo pravú zimnú atmosféru. Teplota vody klesla na 4,5 st. C a vzduch mal okolo nuly.

Nálada bola bojová a to sa aj prejavilo na konečnom vyhodnotení celého 1.ročníka Slovenského pohára v zimnom plávaní. Naši zástupcovia sa ako jednotlivci vôbec nestratili a v celkovom vyhodnotení klubov sme si vyplávali v tejto sezóne 1860 bodov a tým aj zlato tj. 1.miesto zo všetkých zúčastnených klubov na pohári, pred druhým Sportfanatikom z 1375 bodmi  a tretími Turčianskými nanukmi s 991 bodmi. Tu sa ukázalo, že v jednote je sila a poctivou účasťou plavcov a zvyšovaním svojej výkonnosti sme dosiahli tohto výsledku. Pohár, ktorý sme vyplávali nám bude odovzdaný pri prvom kole 2. ročníka SP v ZP.

Nemôžme opomenúť obrovský úspech Moniky Schmidovej, ktorá si vyplávala 349 bodov a tak si vyplávala absolútne 1.miesto zo všetkých zúčastnených žien na SP v ZP v sezóne 2018-2019. Monike patrí veľká gratulácia, ako aj všetkým plavcom, ktorí sa na pohári zúčastnili. Menovite Pavol Špaček, Ján Polák, Jozef Matej, Miloš Strapko, Jozef Martiš, Monika Kobzová, Silvia Skúpa a Zdeňka Švantnerová. Ešte raz veľká gratulácia a poďakovanie za úspešnú reprezentáciu nášho Občianskeho združenia Otužilci a zimní plavci Trenčianske tulene.